3 години гаранция 14 дни за връщане на продукта

Детектори за дим


Аларми за дим

От 2013 г. детекторите за дим в частните домове са задължителни по закон. Детекторите трябва да бъдат монтирани в спалните и детските стаи, както и на таваните на коридорите и стълбищата в апартаментите. Повечето детектори за дим работят на принципа на разсеяната светлина. Диодът се използва за изпращане на светлинен лъч през димната камера на детектора. Щом светлинният лъч бъде прекъснат, сензорът изпраща сигнал и алармата на детектора за дим се задейства. Детекторите за дим и пожар от нашата гама осигуряват на вас и вашето семейство оптимална защита.

Закупуване на детектори за пожар и дим - какви видове и типове има?

Димните детектори DOF19 и DOF39 от нашата гама откриват дим с помощта на оптичен сензор, който задейства алармен сигнал веднага щом светлинният лъч бъде прекъснат. По време на сън се чува и звуков алармен сигнал със сила на звука 85 dB. Това гарантира надеждна защита във всяко жилищно помещение с площ до 30 m2 в случай на опасност от дим и пожар. Детекторите се захранват с батерии и работят независимо от източника на захранване. Ако зарядът на батерията е твърде нисък, ще се чуе звуков сигнал. Освен това съвременните детектори са оборудвани с функция за тестване и превключвател за заглушаване на звука. Детекторите отговарят на изискванията на DIN EN 14604 и са законово задължителни в частните домакинства в цяла Германия.

Детекторите за дим и пожар трябва да бъдат правилно монтирани

Димният детектор винаги се монтира на тавана на спалнята или детската стая. Най-подходящото място е в средата, в непосредствена близост до лампата на тавана. Ако апартаментът е на един етаж, в коридора трябва да се монтира още един детектор. В многоетажните къщи трябва да се монтира детектор на всеки етаж. Детекторите DOF19 и DOF39 са оборудвани с необходимите винтове и дюбели за лесен монтаж на тавана. Монтажът е по-лесен със самозалепващите магнитни държачи от нашата гама. Пластините на конзолата се залепват към тавана и задната част на детектора за дим. Детекторът може лесно да се разглоби за ремонт, тестване или подмяна на батерията.

Купуване на пожароизвестители и аларми за дим - за какво да внимаваме

Ако искате да закупите детектори за дим, които да повишат безопасността във вашата къща или апартамент, моделите трябва да отговарят на изискванията на DIN EN 14604. Тези устройства надеждно откриват дим от пожар и предупреждават с акустичен сигнал от приблизително 85 dB. В предната част на детектора за дим трябва да има функция за тестване и превключвател за заглушаване на звука за тестване на функциите или за заглушаване на звука по време на различни ремонтни дейности. За къщи и апартаменти с няколко жилищни помещения и етажи се препоръчва да се закупят комплекти, които съдържат няколко детектора.

FAQ

Защо е важно да се монтира детектор за дим на тавана?

Топлината от пожара първо предизвиква издигането на дима, който може да задейства сензора на детектора.

В кои държави инсталирането на детектори за дим е задължително?

Това законово изискване се прилага във всички 16 германски провинции и е задължително за жилища, отдавани под наем, и за жилища, обитавани от собственици.

Къде е задължително да се монтира детектор за дим?

В къщите и апартаментите трябва да се монтират детектори за дим в спалните и детските стаи, както и в коридорите и проходите, които се считат за пътища за евакуация.

Кога състоянието на разрядност на детектора за дим се сигнализира със звуков сигнал?

Аларменият сигнал ще звучи в продължение на около 30 дни, преди батерията на детектора за дим да се изтощи. Може да се чуе безпогрешен звуков ритъм, който се повтаря на всеки 30 секунди.
Горе